Crvena maka
Iskoristite potencijal koji pruža potpuno čista crvena maka! Povećajte libido, energiju, raspoloženje, zdravlje kostiju i prostate uz jednu od najkvalitetnijih crvenih maka na tržištu.
Crvena maka se ističe među drugim vrstama make po svom jedinstvenom biohemijskom sastavu. Kao ređa sorta, čini samo 30% ukupne proizvodnje make, ali sadrži veliki udeo bioaktivnih komponenti.
Kako vam crvena maka može ulepšati život?
Danas je nauka pokazala, a stotine hiljada iskustava korisnika potvrdilo, da svakodnevni unos samo jedne kašike dnevno kvalitetnog praha ove biljke može značajno uticati na vaš organizam tako što:
- Povećava energiju (otklanja simptome hroničnog umora)
- Povećava izdržljivost i snagu
- Ima pozitivno dejstvo na libido i plodnost kod oba pola
- Balansira hormone prirodno, tamo gde su u disbalansu
- Poboljšava raspoloženje, i utiče pozitivno na fokus i koncentraciju
- Nema nijedno neželjeno dejstvo
- Olakšanje simptoma menopauze
- Ublažavanje simptoma PMS-a
- Poboljšanje raspoloženja i smanjenje umora
- Zdravlje kože i ublažavanje akni kod sindroma policističnih jajnika
- Prevencija osteoporoze
- Ublažavanje simptoma benigne hiperplazije prostate
Sadrži vitamine B6 i B12, koji su važni za:
- Regulaciju hormonske aktivnosti
- Normalnu funkciju nervnog sistema
- Psihološku stabilnost
- Jačanje imunološkog sistema
- Smanjenje umora i iscrpljenosti
Crvena maka je jedna od tri vrste peruanske make, razlikujući se ne samo po boji već i po biohemijskom sastavu. Ova retka sorta čini samo 30% ukupne žetve i sadrži najveći procenat bioaktivnih supstanci u poređenju sa žutom i crvenom makom.
Tradicionalna upotreba U vreme Inka, Crvena sorta je tradicionalno ženski izbor u Andima i smatrana je darom bogova. Drevni narodi su je koristili u medicinskoj praksi za povećanje snage, izdržljivosti, plodnosti i za lečenje ženskih bolesti. Često je nazivaju “peruanski ginseng”.
Maka (Lepidium Peruvianum Chacon) je povrće iz porodice Brassicaceae, poreklom iz Perua. Kao adaptogena biljka, uspeva u negostoljubivim uslovima zahvaljujući svojoj sposobnosti prilagođavanja, što joj donosi naziv “pametna biljka“. Na sličan način funkcioniše i u ljudskom telu, prepoznajući njegove potrebe i uspostavljajući ravnotežu u radu organa i proizvodnji energije.
Peruanska maka postoji u tri vrste koje se različito uzgajaju: žuta maka čini 60% ukupne proizvodnje, crvena 30%, a crna 10%. Razlike u bojama su značajne jer svaka vrsta sadrži specifične koncentracije blagotvornih alkaloida makaena. Crvena sorta je tradicionalno ženski izbor u Andima, crna je pretežno za muškarce, dok se žuta koristi za decu i starije osobe.